سیستم های اطفاء حریق CO2 کربن دی اکسید

 

کربن دی اکسید به عنوان گازی بی رنگ، بی بو و عایق جریان الکتریسیته ، عامل خاموش کننده ای موثر برای آتش است. این گاز می تواند به سرعت منبسط شده که به سیستم های اطفاء حریق CO2 این اجازه را می دهد که به سرعت آتش را خاموش کنند.
سیستم های یکپارچه اطفاء حریق CO2 ، با استفاده از حسگر های الکتریکی ، می توانند آتش را در مراحل اولیه شعله ور شدن آن تشخیص دهد. طراحی این سیستم ها بر اساس تطبیق با شرایط خاص هر پروژه انجام می شود. سیستم های کربن دی اکسید به صورت اتوماتیک عمل می کنند تا از تشخیص بلافاصله آتش و اطفاء سریع آن اطمینان حاصل شود. این سیستم ها می توانند بر اساس total flooding و یا به صورت کاربرد local ، طراحی و مورد استفاده قرار بگیرند.
سیستم های کربن دی اکسید ، هر سه رأس مثلث آتش را هدف قرار می دهند. نخست ، با ورود کربن دی اکسید به ناحیه مورد نظر باعث جابجا شدن و خروج اکسیژن از آن ناحیه می گردند؛ به طوری که هرگونه شعله آتش قابل مشاهده ، به علت کمبود اکسیژن خاموش می شود. علاوه بر این، فرآیند اطفاء با سیستم های CO2 ، باعث کاهش غلظت سوخت، که به شکل گاز در اتمسفر وجود دارد، می گردد. و در نهایت ،گاز CO2باعث می شود منطقه آتش کمی خنک شود و بدین ترتیب عملیات اطفاء حریق تکمیل می شود.
به علت اینکه کربن دی اکسید از دسته گازهای Clean Agent است ، پس از تخلیه گاز توسط سیستم اطفاء حریق CO2 ، نیازی به پاکسازی وجود ندارد و به این صورت ، این سیستم در کار شما خللی ایجاد نمی کند.
سیستم اطفاء حریق CO2 شرکت مهندسی ، سیستمی چند منظوره است و برای انواع گوناگونی از مواد اشتعال پذیر کاربرد دارد. این سیستم برای مقابله با خطرات دسته A، B و C تایید می شود.

ثبت نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

To top